KATALOG NABÍZENÝCH KNIH

zpět na hlavní stranu | objednávka knih

ZAHRADA,  PĚSTOVÁNÍ  ROSTLIN  A  JEJICH  OCHRANA  -  O  KONÍCH  A  JEZDECTVÍ -  CHOV DOMÁCÍCH  ZVÍŘAT AKVÁRIUM, TERÁRIUM  -  OSVĚDČENÉ RECEPTY

 

ZAHRADA,  PĚSTOVÁNÍ  ROSTLIN  A  JEJICH  OCHRANA

Jedlé a léčivé houby – pěstování a využití (I. Jablonský, V. Šašek) NOVINKA
Podrobné informace o pěstování a využití hub (žampionů, hlív, shiitake aj.). Podle knihy si může každý zkusit doma vypěstovat i méně známé druhy hub, neboť jsou popsány jak pěstební postupy u 25 druhů jedlých a léčivých hub, tak i obsažené důležité účinné látky včetně jejich léčivého účinku, ale i praktické použití houby pro výživu či léčení.
Váz., formát 175 x 250 mm, 264 stran + 16 stran bar. přílohy, 165 obr., cena 270 Kč
ISBN 80-209-0341-0, EAN 978-80-209-0341-9
Ozelenění popínavými rostlinami (R. Gunkel)
Popínavé rostliny mají na okrasné zahradě mnohostranné využití, nezastupitelné jsou především v malých zahradách. Tato příručka prakticky spojuje potřebné informace o druzích a odrůdách vhodných pro naše klimatické podmínky s informacemi o konstrukcích pro popínavé rostliny, o jejich formách, materiálu i postupu při stavbě. Kapitola o ozelenění fasád se zabývá jak vhodnými druhy, tak praktickým provedením a péčí o vysazené rostliny.
Váz., B5, 96 str., 82 bar. obr., cena 195 Kč
ISBN 80-209-0337-2, EAN 9788020903372
Pěstujeme slivoně (J. Blažek, V. Kneifl)
Monografie věnovaná významnému ovocnému druhu shrnuje nové poznatky o odrůdách tradičních i nově zkoušených, nárocích na pěstování, řez a tvarování, chorobách a škůdcích. Zabývá se metodami a postupy vhodnými pro úspěšné komerční pěstování i zásadami, podle kterých by měli o slivoně pečovat zahrádkáři a drobní pěstitelé.
Brož., A5, 232 str., 16 str. bar. příl., cena vč. DPH 195 Kč
ISBN 80-209-0336-4, EAN 978-80-209-0336-5
Choroby a škůdci rostlin (J. Veser)
Příručka bohatě vybavená barevnými obrázky umožní snadnou identifikaci chorob nebo škůdců poškozujících rostliny pěstované na zahradě či v bytě a upozorňuje i na možnosti ochrany. U jednotlivých druhů pěstovaných rostlin, tj. ovocných stromů, zeleniny, okrasných jehličnanů i listnáčů, trvalek, letniček, trávníku, pokojových rostlin i rostlin pěstovaných ve skleníku jsou barevné obrázky a jednoduchý popis nejčastějších poškození a jejich původců seřazeny tak, jak je pěstitel vidí, tj. na listech, plodech, kořenech atd. Tabulkové přehledy usnadňují orientaci i výběr ochranného přípravku.
Váz., 130x190, 184 str., 274 bar. obr., cena vč. DPH 285 Kč
ISBN 80-209-0334-8, EAN 978-80-209-0334-1
Pěstujeme okrasné cibuloviny (E. Petrová)
Cibuloviny jsou významnou skupinou květin se širokým uplatněním a velkou oblibou. V publikaci je uvedeno více než 45 rodů nebo druhů, které se pěstují v zahradách, v okenních truhlících a v nádobách na balkonech a terasách (česneky, sasanky, ocúny, krokusy, narcisy, tulipány, sněženky, řebčíky, kosatce, modřence a další méně známé druhy). U jednotlivých druhů je uveden způsob růstu s popisem rostliny a květů, nároky na půdu a světlo, způsob množení, možnosti rychlení a použití při výsadbě,
Brož., A5, 168 str., 32 str. barevné přílohy, cena 195 Kč
ISBN 80-209-0335-6
Atlas okrasných rostlin (M. Haberer)
320 druhů a odrůd okrasných keřů a stromů, 312 druhů a odrůd nejznámějších druhů trvalek, 222 druhů a odrůd jednoletých i víceletých rostlin pro balkony a terasy Přehledný barevný atlas s více než 850 významnými druhy a odrůdami okrasných zahradních dřevin (listnatých i jehličnatých), trvalek, letniček a druhů vhodných ke zkrášlení truhlíků a balkonu. U každého druhu či odrůdy je kromě barevné fotografie uveden i stručný popis a pěstební nároky.
Váz., 130 x 190 mm, 504 stran, 850 bar. obr., cena 450 Kč
Zahrady pro seniory – zapomeňte na bolavá záda (B. Kleinod)
Zahrada může přinášet svému uživateli radost a naplnění po celý život. Jak a s jakou intenzitou se lze tomuto koníčku věnovat i ve vyšším věku či při zdravotním postižení nezáleží jen na schopnostech člověka, ale především na uspořádání a způsobu osázení zahrady. Možnostmi, jak zjednodušit a usnadnit péči o zahradu, aby ji bylo možné aktivně a zdravě užívat, se zabývá tato kniha.
Zahrady a lidé v proměnách času – Nenáročné zahrady pro seniory (plánování a vývoj) – Cestičky, schody, odpočívadla (vhodné provedení a využití) – Výběr vhodných rostlin (dekorativních a nenáročných) - Využití zahrady pro zdraví a užitek
Brož., B5, 96 stran, 75 bar. obr., cena 225 Kč
ISBN 80-209-0329-1
EAN 978-80-209-0329-7
 klikni pro další informace Rukověť vinaře (V. Kraus, V. Hubáček, P. Ackermann) DRUHÉ DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ
Kniha předních odborníků je určena všem pěstitelům a zájemcům o zpracování hroznů. Jsou zde uvedeny informace o postupech při zakládání vinic a pěstování révy vinné, o sklizni a zpracování hroznů, technologii ošetřování vína, senzorickém hodnocení vína, o zařízeních provozů i o ochraně proti chorobám a škůdcům.
Váz., A5, 268 str. + 12 str. bar. přílohy, cena 280 Kč

Bydlíme i na zahradě (H. Říhová, V. Vaněk)
Obytná zahrada u rodinného domu dnes patří k běžnému životnímu stylu, je kouskem soukromého prostoru v přírodě, kde lze odpočívat i prožít mnoho radostí. Jak zahradu založit, jaké rostliny do ní vybrat a jak jednotlivé prvky v zahradě uspořádat radí nestor zahradních architektů V. Vaněk. Základem jsou dlouholetou praxí ověřené zkušenosti, rozsáhlé přehledy rostlin pro zahradu jsou vytipovány a vyzkoušeny pro naše klimatické podmínky. Text je pro nové vydání aktualizován a doplněn.
Váz., B5, 224 str. s 200 barevnými perokresbami a fotografiemi, cena 390 Kč
ISBN 80-209-0324-0
EAN 9788020903242
Zahrada pro inteligentní lenochy (K. Ploberger)
Zahrada se zákoutími pro odpočinek, jezírkem, záhony květin i chutného ovoce, prostorami pro hry dětí, a to vše při minimální potřebě času a námahy – to je sen každého majitele zahrady. Nápady, jak takové představy uskutečnit, nabízí tato kniha.
Váz., 210 x 230 mm, 160 bar. str., cena 350 Kč
 klikni pro další informace

1000 dobrých rad zahrádkářům (R. Šrot)
Již jedenácté vydání oblíbené zahrádkářské encyklopedie, která čtenáři poskytne mnoho osvědčených rad jak pěstovat zeleninu, ovoce, vinnou révu a květiny.
Váz., B5, 640 str., 355 obr., cena 450 Kč

 

Atlas chorob a škůdců  okrasných rostlin, ovoce a zeleniny (B. Böhmer, W. Wohanka)
Barevné fotografie typických příznaků a krátký doprovodný text umožňují uživatelům atlasu jednoduše diagnostikovat choroby a škůdce, kteří nejčastěji napadají pokojové rostliny,   na zahrádce pěstované okrasné rostliny (dřeviny, letničky a trvalky) i běžné druhy ovoce a zeleniny. Krátce se zabývá i možnostmi ochrany.
Váz., 130 x 190 mm, 240 str., 570 bar. obr., cena 395 Kč
 klikni pro další informace Pěstujeme jabloně (J. Blažek)
Monografie o jabloních uvádí vše, co je potřebné vědět pro jejich úspěšné pěstování. Pozornost věnuje i novinkám, např. výběru nejnovějších odrůd, pěstování štíhlých vřeten, použití fertigace, moderních metod skladování aj.
Váz., A5, 256 str. + 24 str. bar. přílohy, cena 235 Kč
 klikni pro další informace Pěstujeme  lilie (B. Mičulka)
Do monografie o květině oblíbené v zahrádce i ve váze autor shrnul své celoživotní zkušenosti s pěstováním, množením i šlechtěním lilií. Přehledně jsou zpracovány všechny důležité údaje o asi 100 nejvýznamnějších druzích botanických lilií a více než 200 nejnovějších a nejpěstovanějších odrůdách lilií.
Brož., A5, 120 str. + 12 str. bar. příl.,  cena  195 Kč
 klikni pro další informace Pěstujeme tilandsie (J. Blovský, J. Gratias, Z. Ježek)
Tilandsie jsou rostliny žijící bez vazby na půdu a jejich obliba a pěstování se v poslední době velmi rozšiřuje. V knize se zájemci seznámí s jejich biologií a životem v přírodě, ale hlavně s možnostmi a podmínkami pěstování 123 druhů tilandsií v našich podmínkách, a to volně v bytě, v pokojových vitrínách, pod širým nebem i ve skleníku.
Brož., A5, 164 str. + 24 str. bar. přílohy, cena 195 Kč
 klikni pro další informace Pěstujeme orchideje (J. Zákrejs)
Publikace popisuje odborně populární formou způsoby pěstování orchidejí. Je zde uvedena historie pěstování, výskyt a původ orchidejí, popis rodů a druhů, jejich nároky na prostředí, možnosti pěstování v bytě a ve skleníku i zásady pěstování pro komerční účely.
Brož., A5, 168 str., 24 str. bar. příl.,74 obr., cena 195 Kč
Pěstujeme jahodník, maliník a ostružiník (Jana Dlouhá a kol.)
Příručka nabízí nejnovější poznatky o možnostech pěstování jahod, malin a ostružin, které u nás patří k nejoblíbenějším druhům ovoce. Zabývá se např. nároky na klimatické a půdní podmínky pěstování, jejich biologií, odrůdami (včetně novinek), způsoby výsadby, pěstování i sklizně, podrobně jsou popsány choroby a škůdci a ochrana proti nim. Kniha je zpracována pro potřeby zahrádkářů i produkčních pěstitelů.

Brož., A5, 160 str., 27 perokreseb a 60 bar. foto v příloze, cena 195 Kč

Pěstujeme okrasné trávy (M. Opatrná, M. Součková)
Okrasné trávy jsou skupinou rostlin, která si pro svou estetickou hodnotu, široké uplatnění a poměrnou nenáročnost na péči získává stále větší oblibu. Příručka se zabývá jejich stručnou biologií, blíže popisuje sortiment asi 60 rodů u nás nejvíce pěstovaných jednoletých a vytrvalých trav, zabývá se i jejich množením a pěstováním, důležitá je i kapitola o využití okrasných trav ve výsadbách.
Brož., A5, 176 str. + 32 str. bar. příl.(106 bar. obr.), cena 195 Kč

 
 klikni pro další informace Skalka pro radost (Z. Řeháček, V. Vaněk)
Informace potřebné pro stavbu skalky, která by měla být  nejkrásnější partií okrasné zahrádky. Zabývá se nejen vhodnými materiály (kameny a zeminami) a rostlinami, ale i estetickými zásadami jejich uspořádání. Hlavní pozornost je věnována popisu a nárokům na pěstování mnoha druhů skalniček. Sto nejtypičtějších je zobrazeno na barevných fotografiích v příloze.
Brož.,  A5, 152 str. + 32 str. bar. příl., cena 195 Kč
 klikni pro další informace Upravujeme hroby (M. Jandovská)
Péče o vzhled hřbitovů i jednotlivých rodinných hrobů má u nás dlouhou tradici. Literatura, která by se tímto specifickým problémem zabývala, však  téměř neexistuje. Autorka, která má s upravování, hrobů i pohřebišť praktické zkušenosti, chce všem zájemcům poradit, jakou úpravu a jaké rostliny  (letničky, trvalky, trávy, dřeviny)  pro jednotlivá stanoviště vybrat, jak  je vysadit a jak o ně v průběhu celého roku pečovat, aby byla tato pietní místa i při současném shonu a nedostatku času stále upravená. V knížce je i kapitola o tom, jak zhotovit smuteční vazby.
Brož., A5, 108 str., 41 perokreseb, 24 str. bar. přílohy s 60 dia, cena 195 Kč
 klikni pro další informace Rozmnožování okrasných stromů a keřů (V. Walter)
Přepracované vydání příručky popisuje všechny metody rozmnožování více než 400 listnatých a jehličnatých rodů dřevin, tj. téměř úplného sortimentu pěstovaného u nás.
Váz., A5, 312 str., 62 obr., cena 195 Kč
O KONÍCH A JEZDECTVÍ
Péče o zdraví koně (Helmut Ende, Ewald Isenbügel) NOVINKA
Nepostradatelná příručka pro jezdce i chovatele koní je věnována správné péči o zdraví koní a jejich nemocech. Autory jsou významní němečtí specialisté, kteří srozumitelně vysvětlují příznaky a možnosti ošetření při nejčastějších onemocněních koní (poranění, poškození kopyt, šlach či kostí, poruchy pohybu, nemoci očí, kůže či vnitřních orgánů, nákazy, poruchy plodnosti a březosti, onemocnění hříbat, parazitární onemocnění). Zabývají se i zásadami správného odchovu hříbat a chovu koní včetně prevence onemocnění.
Váz., A5, 280 str., 160 bar. obr., cena 400 Kč
Výcvik koní podle Bey Borelle - Uvědomělý výcvik, způsobilí jezdci, nadšení koně NOVINKA
Koně v této knize vám ukážou, co všechno se může kůň naučit pokud jeho výcvik probíhá krok za krokem, s častými pochvalami a v uvolněné atmosféře. Bea Borelle představuje nový postup při výcviku koně na ohlávce a na ruce. Uvolněnost je klíčem úspěchu i při ježdění. V knize uvedené cviky přivedou koně do takové formy, díky níž zůstanou dlouho zdraví a bude je možné jezdit ve shromáždění a ve všech lekcích.
Váz., B5, 214 str., 288 bar. obr., cena 420 Kč

KAVALETY - Drezura a skákání – profesionální tipy (I. + R. Klimke)
Práce s kavaletami posiluje a procvičuje svalstvo koně, podporuje takt, uvolněnost a vznos, připravuje koně na skákání parkúru, upevňuje sed jezdce, školí cit jezdce a dovednost odhadu správných vzdáleností, zajišťuje obměnu při tréninku koně i jezdce.
Váz., B5, 144 str., 128 bar. obr., 55 perokreseb, cena 350 Kč
Poznej svého koně(Od prvního seznámení k přátelství na celý život) (K.F.Hempfling)
Autor je průkopníkem nových způsobů zacházení s koňmi, založených především na dokonalém poznání koně, jeho bytosti, charakteru a schopností. Z toho vyplyne i individuální způsob výcviku a práce s koněm, ať již pod sedlem nebo bez něj, jehož cílem je dokonalý soulad a radost z komunikace mezi koněm a jezdcem. Koně všech plemen autor rozdělil do 26 charakterových skupin a v knize se podrobně zabývá jak charakteristikou jednotlivých skupin, tak metodami výcviku, které mohou vést k úspěchu. Knihy K. M. Hempflinga (především prvotina Tanec s koňmi) byly přeloženy do mnoha jazyků a patří mezi bestsellery.
Váz., A4, 204 stran, 450 bar. obr., cena 495 Kč
Jak chránit kopyta koní (G. + B. Rau)
Každý jezdec si svého koně představuje jako tvora schopného stále podávat požadovaný výkon. To ale zůstane jen snem, pokud kůň nebude mít správně chráněná kopyta. Má být váš kůň podkován podkovami ocelovými, lehkými plastovými nebo mu jen nasadíte nazouvací podkovy? Seznamte se s kritérii výběru a naučte se podle nich sami vybírat vhodnou ochranu kopyt.
Váz., A5, 204 str., 193 obr., cena vč. DPH 250 Kč
Samostatně v sedle(Reinhard Meier)
Úspěšný německý jezdec a trenér v parkurových a drezurních soutěžích radí, jak postupovat při odstranění konkrétních problémů, se kterými se jezdci setkávají při tréninku svého koně, čímž jim značně ulehčuje obtížný krok k samostatnému ježdění na koni. Úvodní část knihy je věnována obecným tématům všech jezdeckých disciplín.
Váz., 208 str., 16,5 x 24,5 cm, 420 Kč 
Drezura od stupně Z do stupně T (Alfred Knopfhart)
Známý trenér a rozhodčí vede jezdce krok za krokem k různým drezurním lekcím – od jednoduchých cviků, jako je kruh a malý kruh, až k lekcím náročných tříd, k piruetě, piafě či k pasáži. Drezurní práce přibližuje podle klasických metod a text doplňuje mnoho názorných a přesných kreseb.
Váz., B5, 156 str., 80 kreseb, cena 300 Kč
Základní kurz westernového ježdění (P. Kreinberg)
Jezdit na koni pohodlně a bez velké námahy westernovým způsobem, to je sen mnoha přátel koní. Autor, který je úspěšným westernovým jezdcem a trenérem, v knize podrobně popisuje, jak se tomuto stylu ježdění naučit, aby bylo v souladu s koněm, uvolněné a harmonické. Základní kapitoly se zabývají porozuměním ježdění, jezdeckou technikou, chybným držením těla a jeho nápravou, cviky k lepšímu ovládání koně.
Váz., A5, 136 str., 130 bar. obr., cena 280 Kč
 klikni pro další informace Než přijde veterinář  (J. Bartz)
Příručka nabízí pomoc při řešení zdravotních krizových situací, do kterých se mohou dostat koně. Péče o postiženého koně před příchodem veterináře může mít na průběh onemocnění zásadní vliv, může dokonce rozhodnout o jeho životě.  Kapitola o první pomoci je sestavena podle výrazných příznaků tak, aby  mohl každý druh onemocnění snadno rozpoznat. Další kapitoly knihy se zabývají nejčastějšími onemocněními jednotlivých částí těla koně a jejich léčením. 
Váz., A5,  dvoubarevný tisk,  144 str., 55 obrázků, cena 250 Kč
 klikni pro další informace Jak si vysloužit ostruhy (H. Stern)
Knihu pro všechny, kteří chtějí začít jezdit  na koni, napsal německý publicista již před 30 lety. Stala se nejpopulárnější učebnicí jezdectví, jen v Německu vyšla již v 18 vydáních. Autor osobitým a humorným stylem, ale při tom velmi odborně a pregnantně popisuje krok za krokem vše, co se začátečník musí naučit, aby se z něj stal úspěšný jezdec, který společně s koněm prožívá radost z jízdy. Věnuje se výběru správné jezdecké školy, výstroji jezdce a koně, sedu, pomůckám, základním chodům, cvikům na jízdárně i ježdění v terénu při vyjížďkách.
Váz., B5, 200 str., 110 bar. obr., 25 pero, cena 420 Kč
 klikni pro další informace Jaromír Dušek a kol.: Chov koní DOČASNĚ VYPRODÁNO, PŘIPRAVUJEME NOVÉ VYDÁNÍ
Dotisk encyklopedie o všech důležitých otázkách chovu koní - fyziologii a morfologii koní, organizaci chovu, plemenitbě a odchovu hříbat, výživě, výcviku, nemocích aj.
Váz., B5, 360 str., 16 str. bar. příl., 420 Kč
CHOV DOMÁCÍCH ZVÍŘAT
Medovice a včely (O. Haragsim)DRUHÉ DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ
Na celkové produkci medu se u nás významně podílí tzv. lesní med. Je to med z medovice, kterou včely sbírají od jejích producentů, tj. hmyzu (mšic, červců, mer) žijícího na lesních dřevinách. Autor se v této příručce podrobně a fundovaně zabývá všemi faktory produkce medovicového medu, tj. medovicí, biologií jejích producentů, hostiteli producentů (lesními dřevinami) i praktickými otázkami včelaření zaměřeného za získání maximálního výnosu medu.

Brož., A5, 176 str., 12 str. bar. přílohy, cena 195 Kč
ISBN 80-209-0332-1
Včelařství (V.Veselý a kol.)
Encyklopedie zabývající se všemi důležitými teoretickými i praktickými otázkami chovu včel, tj. např. anatomií včely, jednotlivými činnostmi včelstva, plemenářskou prací, podrobnými popisy ošetřování včel v průběhu celého roku, popisy zařízení potřebných k chovu včel, opylovací činností včel, nemocemi včel a jejich předcházení, získáváním včelích produktů – medu, vosku aj. Tradiční postupy včelaření jsou doplněny i o nové metody, mezi které např. patří nástavkové včelaření.

Váz., B5, 272 str., 100 perokreseb, 60 bar. obrázků v příloze, cena 250 Kč
 
 klikni pro další informace Ovce a jejich chov (F. Horák a kol.)
Ucelená monografie o chovu ovcí obsahuje všechny informace nezbytné pro správnou péči o zvířata i pro dosažení požadované produkce. Kapitoly – biologické základy chovu, produkty, plemena, šlechtění, reprodukce, výživa a krmení, ustájení, zdravotní problematika, ekonomika chovu, chovatelský rok, ekologický chov, ovčácký pes. Reaguje na změny, ke kterým v chovu dochází po vstupu do EU.
Váz., B5, 304 stran, 34 bar. obr., 98 čb. ob., cena 270 Kč
Chov králíků (J. Zadina a kol.)
Praktická příručka určená především drobnochovatelům obsahuje vše, co je potřebné vědět pro úspěšný chov a výkrm králíků. Základní kapitoly o plemenech králíků, jejich praktickém chovu a odchovu mláďat, ustájení a krmení či o zdravotní problematice jsou doplněny obecnějšími kapitolami, např. o anatomii, pro chov králíků důležitých základech dědičnosti a proměnlivosti, etice chovu apod., autoři se zabývají i specifickými způsoby chovu, jako je např. chov v bytě nebo "na dálku". Zařazena je i kapitola Pěstování krmných plodin. Intenzivními metodami chovu a výkrmu králíků se příručka zabývá jen informativně.

Brož., A5, 208 str. + 12 str. bar. přílohy, cena vč. DPH 195 Kč

 

První pomoc pro psa (F. Lausberg)
(Praktické znalosti o psovi: rozpoznání příznaků, principy ošetření, kontrola zdraví)
Pokousání, dopravní nehoda, úžeh nebo vyhrocení chronického onemocnění – v naléhavé situaci může jít o minuty. Dříve než dojedete k veterináři, může váš správný zásah rozhodnout o zdraví psa, často dokonce o jeho životě či smrti. Autor, veterinář a expert na první pomoc, vám jednoduše a s důrazem na praxi vysvětlí, co je třeba dělat ve vážných situacích.
Váz., A5, 124 stran, 77 bar. obr., cena 280 Kč
Chov hrabavé drůbeže (F. Tuláček)
Příručka o chovu slepic, krůt, perliček a japonských křepelek v menších chovech. Známý odborník uvádí vše, co by měl chovatel jednotlivých druhů vědět o plemenech, odchovu, technologii chovu a krmení, aby mu chovaná zvířata přinesla takový užitek, na jaký jsou jednotlivá plemena vyšlechtěna.
Brož., A5,  164 str., 89 obr., 12 str. bar. příl., cena 195 Kč
AKVÁRIUM, TERÁRIUM
ŽELVY v přírodě a v péči člověka (J. Zych) NOVINKA
Kniha určená především chovatelům představuje jednotlivé typy želv podle jejich přirozených typů přírodního prostředí. Popisuje nejtypičtější nebo nejdostupnější zástupce druhů z jednotlivých zoogeografických oblastí. V přehledu je popsáno 45 nejčastěji chovaných druhů, chovatelé se podrobněji seznámí s jejich vlastnostmi a požadavky při chovu, v knize jsou i kapitoly o vybavení terárií, podmínkách chovu a odchovu, rozmnožování i zdravotní problematice.

Váz., formát 175 x 250 mm, 204 bar. stran, 128 obr., cena 390 Kč
ISBN 80-209-0342-9, EAN 978-80-209-0342-6
 
 klikni pro další informace Nemoci obojživelníků a plazů (G. Köhler)
Barevná encyklopedie zabývající se prevencí, příznaky, diagnostikou a léčením nemocí postihující obojživelníky a plazy chované v teráriích. Je určena chovatelů i veterinárním lékařům.
Váz., B5, 134 bar. obr., 57 č.b. obr., cena 375 Kč
OSVĚDČENÉ RECEPTY
Pohoštění s fantazií a vtipem (Iryna Stepanova, Sergiy Kabachenko) NOVINKA
Podrobné návody, jak netradičně upravit toasty, sendviče, hamburgery, zeleninu a ovoce pro potěšení a pohoštění nejen dětí, které změní každou oslavu v nezapomenutelný a veselý svátek – celkem asi 100 úprav. Nejsou k tomu potřebné speciální suroviny ani nářadí, vše je běžně dostupné. Obrázky s postupem přípravy vedou krok za krokem až k cíli.
A4, váz., 104 str. s 930 bar. obr., DPC vč. DPH 250 Kč

ISBN 80-209-0339-9
EAN 978-80-209-0339-6
 klikni pro další informace Domácí zabijačka (J. Půhoný a kol.)
Podrobné postupy prací při domácí porážce prasete a bourání vepřových půlek na díly využitelné v kuchyni,  množství receptů  na zabijačkové speciality a uzenářské výrobky, možnosti konzervování přebytků sterilací i zamrazováním.
Brož., A5,  120 str., 63 obr., cena 95 Kč
Domácí konzervování (Karel Půlhoný)
Více než 130 receptů na to, jak bez použití chemických konzervačních přísad zužitkovat přebytky vypěstovaného ovoce a zeleniny a připravit z nich kompoty, marmelády, džemy, kečupy, mošty nebo vína, které budete předkládat nejen jako pochoutku, ale doplní Váš jídelníček o mnoho látek důležitých pro uchování zdraví.Brož., A5, 128 str., 17 obr., cena 85 Kč

zpět na hlavní stranu | objednávka knih

ZAHRADA, PĚSTOVÁNÍ ROSTLIN A JEJICH OCHRANA - O KONÍCH A JEZDECTVÍ - CHOV DOMÁCÍCH ZVÍŘAT AKVÁRIUM, TERÁRIUM - OSVĚDČENÉ RECEPTY